BBC: “Milan-Giroud, pas Europianit! Ja si mund të ndërhyjë Abramovich”

“Milani është ende një derë e hapur për Olivier Giroud”.

E shkruan prestigjozja BBC, sipas së cilës sulmuesi francez ende mund të përfundojë në Itali dhe të nënshkruajë me kuqezinjtë për sezonin e ardhshëm.

Edhe pse Djalli ka ngadalësuar negociatat pas rinovimit zyrtar me Chelsea, lojtari gjithashtu dje në konferencën për shtyp u kthye për të shpenzuar fjalë pozitive për Ibra dhe shokët e tij të skuadrës.

“Milani është një klub i madh që kam ndjekur dhe lojtarë nga të cilët jam frymëzuar. Më vjen mirë që Ibra ka folur për mua”

Pista – të paktën në Angli – konsiderohet të jetë akoma e hapur dhe, sapo të mbarojë Kampionati Evropian, Giroud mund të largohet nga Blutë pavarësisht nga marrëveshja e re…

Në fakt, sipas medieve britanike, këtë “çark” e vendosi Chelsea për brenda Anglisë duke qenë se po bëheshin të shumta sondazhet nga Tottenham e kështu me radhë.

Për të frenuar zërat, Chelsea vendosi rinovimin unilateral të sulmuesit që në prill duke e zyrtarizuar në fund të sezonit.

Vetë Giroud, nëse dëshiron Milanin, do të duhet të flasë me Abramovich dhe t’i kërkojë bosit prishjen e kontratës për të kaluar te Milani ku e pret oferta prej 4 mln eurosh në sezon për dy vitet e ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu