Barcelona interesohet për Musacchio! Milani reflekton mbi ndonjë mundësi shkëmbimi

Stefano Pioli gjen një element shtesë për vijën e tij mbrojtëse. Mateo Musacchio më në fund është gati të kthehet pas një ndalese të gjatë.

Mbrojtësi argjentinas nuk ka luajtur që nga marsi i kaluar, në humbjen në shtëpi të Milanit kundër Genoa. Në qershor ai bëri një operacion në një kyçin e këmbës , duke kapërcyer kështu finalen e sezonit të kaluar dhe fillimin e këtij sezoni.

Tani është koha e tij, do të jetë e rëndësishme për Milanin që ta ketë atë në dispozicion si një alternativë ndaj dyshes startuese Kjaer-Romagnoli. Por fati i tij është vulosur tashmë.

Siç thekson edhe Calciomercato.com, kontrata që lidh Musacchio me Milan po skadon. Më 30 qershor 2021, mbrojtësi argjentinas do të mbyllë përvojën e tij me kuqezinjtë.

Për më tepër, nuk ka kontakte midis klubit dhe agjentit të tij për një rinovim të mundshëm të kontratës. Milani e konsideron të dobishëm për sezonin aktual por jo për të ardhmen.

Prandaj, 30 vjeçari është e destinuar të gjejë një ekip tjetër. Në fund të kampionatit ai do të jetë i lirë të zgjedhë destinacionin e tij.

Ka nga ata që flasin për një zbarkim në La Liga Spanjolle, ku ai bëri emër në kohën e Villarreal, apo edhe për një kthim në Argjentinë.

Sidoqoftë, shitja e tij, padyshim me kosto të ulët, në janar nuk mund të përjashtohet. Qarkullojnë zëra për një interes nga Barcelona, ​​të cilët janë duke kërkuar një mbrojtës për gjysmën e dytë të sezonit.

Mund të projektohet edhe një shkëmbim me blaugrana.

Milani do të vlerësojë të gjitha opsionet, por tashmë është i sigurt se çfarë të bëjë: Musacchio do të lërë vend në 2021 për një perspektivë të re qendrore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu