Balotazhe dhe dyshime, por Pioli ka gati 90% të formacionit anti-Sampdoria. Leao dhe Mandzukic…

Milani ngadalë po gjen të gjithë skuadrën në dispozicion. Klubi kuqezi kishte shpërndarë deri në 14 lojtarë në kombëtaret përkatëse për dhjetë ditët e fundit, duke pasur parasysh angazhimet e kualifikimit për Kupën e Botës 2022, kombëtaret U-21 dhe ato afrikane…

Në këto orë Stefano Pioli do të jetë në gjendje të kthehet në punë me grupin pothuajse të plotë, por mbi të gjitha ai do të jetë në gjendje të vlerësojë kushtet fizike dhe atletike të lojtarëve që sapo janë kthyer në Milanello.

Në çdo rast, trajneri do të kishte në mendje njëmbëdhjetë fillestarët që do të luajnë të shtunën kundër Sampdoria.

Përjashtuar problemet e minutës së fundit, ky duhet të jetë formacioni fillestar: Donnarumma në portë, Dalot dhe Theo Hernandez si mbrojtës krahu dhe tandemi Tomori-Kjaer në qendër të mbrojtjes.

Në mesfushë duhet të kthehet titullare dyshja fantastike Kessie-Bennacer (sipas Sky Sport), që të dy kthehen nga kualifikimet e botës në Afrikë.

Më shumë qartësi në sulm: Saelemaekers, Calhanoglu dhe Rebic (duke u kthyer nga pezullimi) duhet të luajnë në vijën e frontit, ndërsa Ibrahimovic duhet të fillojë si sulmuesi i parë.

E mundur, megjithatë, nuk i ka 90 minuta për shkak të testeve të fundit me Suedinë e tij.

Por, Sportmediaset shton se Sandro Tonali me siguri do të jetë lojtari startues në San Siro pasnesër.

Mesfushori i ri i Milanit në fakt është stërvitur me rregullësi dhe ka pushuar, pasi u skualifikua me Italinë U-21 pas ndeshjes së parë dhe u bashkua me kuqezinjtë e Piolit më shpejt.

Sipas Sportmediaset Tonali do të luajë të shtunën së bashku me Franck Kessie, në një tandem të fortë në mesfushë, duke pasur parasysh që javët e fundit ai shpesh është vendosur nga Pioli.

Do të presim dhe shohim se cili ka të drejtë, nëse Bennacer, që u kthye në Milano të martën pas ndeshjes midis Algjerisë dhe Botsvana, apo Tonali, do të luajnë përkrah Kessie, i vetmi i sigurtë dhe i palëvizur…

Leao dhe Mandzukic me shumë mundësi do të mbeten jashtë liste pasi edhe sot janë stërvitur veçmar dhe kështu që do të jenë në grup vetëm duke e nisur nga java e ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu