Bakayoko: Milan nje klub legjendar!

Bakayoko ka folur sot ne nje interviste per Nice Matin dhe eshte shprehur keshtu rreth Milanit:

Per momentin sezoni eshte duke shkuar mire si per mua personalisht ashtu dhe per klubin. Milani eshte nje dimension tjeter, kur erdha diten e pare ketu me priti Maldini dhe Leonardo dhe kjo me beri direkt te kuptoja se me cfare njerzish dhe klubi kisha te bej. Atmosfera ne San Siro eshte fantastike. Milani eshte nje klub legjendar.
-Rreth te ardhmes? Me thoni kush nuk do qe te qendroj gjate tek nje klub si Milani. Por per momentin jam akoma ne kontrate me Chelsean dhe per 3 vite, nuk eshte se vendos une per gjithcka..
-Rreth Gattusos? Nje person qe jep gjithcka per lojtaret e tij, transmeton shume vlera pozitive. Edhe pse ndonjehere eshte i ashper kete gje e ben per te miren tende, eshte njesoj sic ka qene dhe futbollist jep gjithcka..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu