Bakayoko-Milan, marrëveshja mund të arrihet. Ja si po mendohet transferimi

Milani vazhdon të mendojë për Tiemoué Bakayoko për të forcuar mesfushen.

Francezi e njeh mirë ambientin e Milanello-s, pas huasë së sezonit 2018/2919, dhe mund të kthehet me kënaqësi.

I takon klubit kuqezi të gjejë marrëveshjen me Chelsea për të konkretizuar kthimin e lojtarit.

Blues deri tani kanë kërkuar rreth 20 milionë euro për transferimin e Bakayoko.

Një çmim më i vogel në krahasim me 35 milionë që Djajtë do të ishte dashur të paguanin për ta marrë para një viti.

Milani synon të shpenzojë sa më pak të jetë e mundur.

Sipas Corriere dello Sport, mund të arrihet një marrëveshje me Chelsea mbi formulen e operacionit.

Nuk mund të përjashtohet një marrëveshje e bazuar mbi huazimin me të drejtë blerjeje.

E vetmja alternativë është blerja me titull përfundimtar dhe huazimi me të drejtë blerjeje./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu