Bakayoko: Gattuso trajneri duhur..

Ne intervisten per France Football Bakayoko ka folur dhe per raportin me trajnerin e Milan Rino Gattuso:

Te them te drejten e nisa keq aventuren time te Milan, me pas erdhen dhe kritikat e Gattuso te cilat ishin te renda dhe nuk me pelqyen aq shume pasi vendosi ne dyshim aftesite e mia dhe sipas tij duhej te kisha nje tjeter qendrim te trupit gjate lojes..

Por Gattuso eshte keshtu, eshte nje trajner gjaknxehte, ti thote gjerat ne sy ashtu sic jane dhe ashtu si ai i mendon. Besoj se te gjithe lojtaret duan te kene nje trajner si Rino, eshte nje figure legjendare ku mund te flasesh lirshem me të dhe per gjithcka. I qendron prane lojtareve dhe i mbron ata ne cdo moment, dhe nuk eshte se e ben cdo trajnere kete gje. Punon shume taktikisht dhe nuk i lë asgje rastesise, personalisht jam i kenaqur me punen e tij.. – eshte shprehur Bakayoko!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu