Babai i Donnarumma-s: “I prisja ato vërshëllima. Por pas ndeshjes mund t’iu them se…”

Të gjithë rrethojne Donnarumma. Pas fjalëve të agjentit Mino Raiola, i cili sulmoi Milanin, fajtor për mos marrjen e mbrojtjes së një lojtari të PSG (!), mbërrijnë deklaratat e babait të portierit italian…

Xhami zmadhues është fokusuar qartë në vershellimat e pësuara gjatë ndeshjes Itali -Spanjë në San Siro: “Gigio shkon në rrugën e tij pa e lënë veten të ndikohet nga asgjë -thotë Alfonso Donnarumma për mikrofonat ‘La Repubblica’ -. Dhe është më i fortë se ato vershellima.

Këto janë gjëra që ndodhin, nuk ka asgjë për të thënë. Shpresoja se nuk do të ndodhte, edhe nëse e prisja pak. Gigio po luante në ekipin kombëtar, jo në një ekip klubi. Kombëtarja i përket të gjithëve. Nuk ka asgjë më të bukur sesa të brohorisni për fanellën blu, përtej pasionit për ekipin tuaj te zemrës”.

Si u ndie Gigio pas ndeshjes? – “Ai ishte i qetë, i vinte keq vetëm për humbjen. Vershellimat na lënduan ne, si prindër, më shumë se ate.

Gigio ka shpatulla të gjera, tashmë ka përvojë, ka grumbulluar paraqitje në Serie A dhe ndërkombëtarisht. Në të vërtetë në këto momente ngarkohet edhe më shumë nga ato vershellima”.

Tani ndeshja luhet ne Torino – “Shpresojmë që të mos ketë vershellima të tjera, por Gigio është i qetë. Ai është ambjentuar mirë në Paris, është i lumtur dhe ne gjithashtu. Ai shkon në rrugën e tij pa e lënë veten të ndikohet nga asgjë. Dhe është më i fortë se ato vershellima”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu