Avokati historik i Milanit: Gati apeli për Ibrahimovic! Zlatan do të luante ndaj Genoa-s vetëm me një kusht…

Leandro Cantamessa, avokati historik i Milanit, foli për Radio Kiss Kiss dhe njoftoi apelimin për skualifikimin e Zlatan Ibrahimovic në rast se suedezi do të marrë më shumë se një ndeshje skualifikim, pa harruar se çfarë mund të ndodhte nëse Maresca pranon se e ka dëgjuar gabim atë që ka thënë sulmuesi kuqezi.

“Jemi në pritje të dënimit të gjyqtarit sportiv”, raporton Sportmediaset.it “​​Sigurisht që do të apelohet në hipotezën fatkeqe.

Pra, nëse ndeshjes e skualifikimit për Ibrahimovic janë dy. E gjitha varet nga ajo që arbitri Maresca shkruajti në raport: nëse gjyqtari ka dyshime për ato që ka dëgjuar dhe me sa duket ai ka dëgjuar gabim, çështja mund të ketë një ndryshim të papritur dhe të bujshëm.

Nëse gjyqtari pranon se ka bërë një gabim, Ibra do të jetë në gjendje të luajë ndeshjen tjetër pavarësisht se është nxjerrë me të kuq në Parma.

Përndryshe ata mund t’i japin atij një ndeshje skualifikimi ose edhe dy, por do të ishte thellësisht e gabuar.

Mjetet e drejtësisë sportive nuk lejojnë apelim për skualifikim me një ndeshje.

Duhet të bëhet një apel urgjent por ky mjet nuk lejohet dhe kjo gjë duhet të ndryshojë.

Si reagoi Ibra? Pioli e përshkroi saktësisht. Nuk ka asgjë tjetër për të shtuar, ishte vetëm një keqkuptim. E përsëris: nëse gjyqtari thotë se kishte gabuar, skualifikimi do të përmbyset.

Ishte një keqkuptim, me të vërtetë. Kam dëgjuar tingujt e riprodhuar: ato janë fraza të pafajshme, nuk ka asnjë frazë të veçantë polemike apo ofendim.

Nuk e di se çfarë mendon gjyqtari se ka dëgjuar, por ajo që di është se ka ofendime”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu