“Asnjë gabim nga Milani për Donnarumma dhe Calhanoglu! Ju flisni nga larg, por…”

Gjatë episodit të sotëm të “MilanNews në Podcast”, i ftuari i ditës Niccolò Ceccarini komentoi mbi strategjinë dhe zgjedhjet e Milan në lidhje me situatat Donnarumma dhe Calhanoglu: “Unë ndaj politikën e Milanit, edhe nëse ka një ndryshim midis fjalimit për Calhanoglu dhe për Donnarumma.

Sa për portierin tani të gjithë thonë: po të ishin këto kushte atëherë duhet ta shisje një vit më parë!

Kjo, sidoqoftë, është mendim prapa, Milani nuk e dinte një vit më parë që Donnarumma do të afrohej te skadimi, bëri një ofertë të shkëlqyeshme, 8 milion euro me shpërblime, më shumë sesa nuk duhej të kishte bërë Milani dhe bëri mirë që të mos shkonte më tej.

Me siguri nuk mund të priste deri më 30 qershor, unë jam plotësisht dakord me politikën e Milanit por nëse shikoj aspektin teknik atëherë them: Sigurisht, nuk ishte një çështje për të qeshur.

Donnarumma, një produkt që mund të shitet për 60 -70 milion, po ka skaduar. Një kapital i rëndësishëm teknik dhe ekonomik është i humbur, por ky nuk është faji i Milanit.

Me Calhanoglu është e njëjta gjë: “oferta është aty, nëse të përshtatet, kjo është e gjitha, përndryshe ne do të shkojmë në një profil tjetër”. Milani po tregohet i drejtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu