“Askush nuk e shantazhon dhe shfrytëzon dot Milanin”

Shoqata e Aksionarëve të vegjël të AC Milan ka marrë zyrtarisht një qëndrim mbi çështjen e rinovimeve të klubit. Siç dihet, kompania ka vendosur të mos rrisë ofertat e bëra për Gianluigi Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu.

Db Bologna 30/01/2021 – campionato di calcio serie A / Bologna-Milan / foto Daniele Buffa/Image nella foto: Ivan Gazidis-Paolo Maldini PUBLICATIONxNOTxINxITA

Kjo është njoftimi për shtyp i lëshuar sot:

“APA Milan ka ndjekur nga afër evolucionin e rinovimeve të lojtarëve të cilëve u skadon kontrata. APA Milano dëshiron të shprehë publikisht mbështetjen dhe vlerësimin e saj për qëndrimin e fortë të mbajtur nga menaxhmenti ndaj atyre lojtarëve dhe agjentëve të tyre që menduan se mund t’i shantazhonin për të marrë angazhime që nuk janë në përputhje me një menaxhim të shëndetshëm dhe të qëndrueshëm të një klubi futbolli. AC Milan u përket atyre që e duan, jo atyre që duan ta shfrytëzojnë atë”.

Mendimi i Shoqatës së Aksionarëve të Vegjel të AC Milanit është shumë i qartë. Ka mbështetje të plotë për punën e Paolo Maldini, Frederic Massara dhe Ivan Gazidis.

Nuk ka mungesë të kritikave, drejt, ndaj lojtarëve dhe agjentëve që bëjnë kërkesa të ekzagjeruara ekonomike.

Lamtumira e Donnarumma tashmë është njoftuar, vetëm konfirmimi zyrtar i largimit të Calhanoglu mungon. Me përjashtim të kthesave, turku nuk do të ndryshojë mendim dhe do të shkojë në një transferim falas…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu