Asgjë e jashtëzakonshme, por shumë perfekt te “e zakonshmja”! Notat e para për Sandro Tonali

E para ndeshje pozitive si titullar dhe pa e tepruar. Sandro Tonali, në “Ezio Scida” kundër Crotone, luajti thjeshtë, duke “qepur” manovrën dhe duke e bërë veten të dobishëm në fazën e ndërtimit.

“Një debutim i mirë si titullar” gjithashtu sipas La Gazzetta dello Sport, e cila vazhdon: “Luajti një lojë inteligjente, e preu fushën me mençuri. Disa herë ai gjithashtu dëshmohet shumë i dobishëm duke u tërhequr në mbrojtjen kuqezi”.

Lexime të ngjashme të ndeshjes së Tonalit gjithashtu te Corriere dello Sport dhe Tuttosport: përkatësisht, “ai ka personalitet, nuk është në top formë, por do të rritet” dhe “mahnit për qetësinë olimpike me të cilën menaxhon çdo situatë, nuk bën asnjë gabim”.

Në pritje të shkëlqimit, ish-lojtari i Brescia kujdeset të bëjë normalen dhe merr masat për atë që, sipas të gjitha gjasave, do të jetë mesfusha e tij për shumë e shumë vite të ardhshme.

NOTAT

TMW: 6
La Gazzetta dello Sport: 6,5
Corriere dello Sport: 6
Tuttosport: 6
MilanNews: 6

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu