AS – Okazion me zero nga Madridi, Maldini reflekton por Thauvin…

Konfirmimet e mëtejshme arrijnë: Lucas Vazquez nuk do të rinovojë me Real Madrid. Negociatat – siç raportohet nga AS – po përjetojnë një ngërç, me klubin që aktualisht ka përparësi të tjera.

Anësori spanjoll ka një kontratë që skadon më 30 qershor dhe është i lirë të negociojë me ekipe të tjera. Ditët e fundit, emri i tij është lidhur me Milanin, i cili mund të vendosë ta marrë atë në korsinë e djathtë, aty ku sigurisht negocion dhe me Thauvin.

Lucas Vazquez conferme Milan

Vazquez, i cili padyshim që do të sillte të gjithë përvojën e tij me vete, ka treguar në vitet e fundit se ai është një xhol i vërtetë, i aftë të luajë përgjatë korsisë së djathtë.

Sigurisht që do të ishte një zëvendësim i shkëlqyeshëm si për Calabria ashtu edhe për dyshen Saelemaekers-Castillejo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu