Arkivohen sezonet e vjetra. Milan, përsëri në top “40” të Renditjes UEFA!

Liga e Kampionëve ka filluar dhe për këtë arsye azhornohet edhe Renditja e UEFA -s gjithashtu me pozicionet e reja dhe ngjitjen e Milanit.

Rezultatet e sezonit 2016/17 hidhen, tani në arkiv.

Në epërsi, megjithatë, është gjithmonë Bayern Munich, i ndjekur nga afër nga Manchester City dhe më pas nga Liverpooli, kundër të cilit klubi Rossoneri luajti te merkuren.

Italiania e parë është Juventus, e cila sidoqoftë zbret në vendin e tetë, edhe pse vitin e kaluar ishte edhe në Top 3.

Në 20 vendet e para rezistojnë Roma dhe Napoli. Atalanta dhe Interi ende ngrihen, tani në vendin e 24 -të dhe të 25 -të respektivisht, pak pas Lazios që ngjitet në vendin e 26 -të.

Siç u përmend, gjithashtu hapa përpara nga Milani, i cili kthehet në top 40: është e 39 -ta. Tani synohet të vazhdohet ngjitja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu