Andre Silva, nga “flop” në bomber! E do gjysma e Europës, por u shit për dy qindarka…

Kalimi në Bundesliga i bëri shumë mirë André Silva, i cili më në fund shpërtheu me fanellën e Eintracht Frankfurt.

Dhe në të ardhmen e tij mund të ketë tranzicion në një të madh Evropian.

Sipas asaj që u zbulua nga gazeta gjermane Bild, Real Madrid po mendon për ish-sulmuesin e Milanit për tregun e ardhshëm të transferimeve të verës.

Duke qenë se arritja te Erling Haaland e Borussia Dortmund është e komplikuar, alternativa duket se është portugezi.

André Silva vlerësohet në 40 milion euro dhe Real Madrid mund të luajë kartonin Luka Jovic (çmimi rreth 20 milion), i cili u kthye në huazim nga Eintracht Frankfurt në janar dhe nuk do të kishte mendje të qëndronte në Gjermani.

Problemi është paga e lartë e qendrës sulmuese serbe, i cili në Spanjë merr rreth 10 milion euro bruto në vit.

Në gjurmët e André Silva janë edhe Atletico Madrid, Manchester United dhe Borussia Dortmund.

BVB mendon për këtë me synimin për një shitje të mundshme të Haaland.

André Silva ka Spanjën si destinacionin e tij të preferuar për të ardhmen e tij. Ai ka mbledhur 26 gola dhe 9 asistime në 31 paraqitje të Bundesliga dhe Kupës së Gjermanisë këtë sezon.

Numra shumë të rëndësishëm për ish-lojtarin Milanin, nën kontratë me Eintracht Frankfurt deri në qershor 2023.

Ekipi gjerman është i katërti në renditjen e kampionatit dhe po luan për të hyrë në Ligën e Kampionëve të ardhshme.

Shumë merita shkojnë te portugezi 25-vjeçar… E të mendohet që në marrëveshjen për Rebic, Silva u pagua vetëm 3 mln euro nga Frankfurt, ndërsa kuqezinjtë dhanë 5 mln për kroatin, nga të cilat 2.5 i shkuan Fiorentina!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu