Andre Silva: Jam nje lojtar i Milan por ketu ndjehem mire!

Ne nje interviste per Gazzetta dello Sport Andre Silva ka folur per te tashmen dhe te ardhmen e tij:

Per momentin dua te bej sa me mire ketu dhe me pas te pres cfare do te ndodhe, nese me pyesni ku ndjehesh me mire te Milan ne stol apo ketu ne formacion pergjigja dihet.. por jam ne mes te nje situate ku jam lojtar i Milan dhe ndjehem mire ketu.. por nuk dua ta mendoj shume pasi me shperqendron ne synimet e mia..

Nese Sevilla me blen perfundimisht do te thote qe ka besim te une dhe mendojne se mund te jap shume ketu. Une dua vetem te luaj dhe te jem i lumtur, nga drejtuesit me thojne se po bej mire dhe per ta jam nje investim i mire.

Te Milan kam shume miq, kur erdhen per Europa League shkova ne hotel per ti takuar, me behet qejfi qe jane ne vendin e 4 dhe po luftojne per nje objektiv te madh, dhe ne kupe u kualifikuan ndaj Napoli dhe po bejne mire. Uroj te vazhdojne keshtu dhe Milan te ritkthehet sic ka qene vite me pare.. Te Milan nuk kisha besimin e duhur e cila eshte gjeja me e rendesishme per nje lojtar, gjerat mund te shkonin me mire por tashme ka kaluar..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu