Andre Silva e ardhmja ne pikepyetje, Sevilla heq dore!

Ne Spanje e nisi mjaft mire sezonin por ne fazen e dyte portugezi pati nje renie dhe ne dy muajt e fundit situata eshte perkeqesuar akoma me shume.

Andre Silva ankohet per nje dhimbje ne gjurin e majte dhe nuk luan prej kohesh por ne te njejten ka dhene gatishmerine e tij per te luajtur me kombetaren portugeze ne Nation Cup qe zhvillohet ne qershor. Per kete ka zemeruar trajnerin e Sevilla Caparros i cili eshte shprehur mjaft i merzitur me gjestin e lojtarit dhe kerkon nderhyrjen e UEFA per kete veprim te lojtarit pasi nuk mund te beje si i demtuar me klubin dhe me pas te jete i gatshem per kombetaren e tij nuk ka sens – eshte shprehur trajneri spanjoll i irrituar.

Sevilla perfundimisht nuk da ta bleje kartonin e Andre Silva dhe kjo eshte nje problem me shume per drejtuesit kuqezinj te cilet kishin planifikuar qe me te ardhurat prej 35 milion eurosh nga Andre te kryenin transferimin e Bakayoko nga Chelsea po me te njejten shume!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu