Ancelotti drejt Italise?

Ish trajneri Milan Carlo Ancelotti eshte favorit per te marre drejtimin e Kombetares italiane. Pas disa vitesh ne krize Federata italiane kerkon nje trajner te madh dhe me eksperience boterore per kombetaren axurre dhe Carlo Ancelotti eshte emri duhur duke lene pas ne gare Roberto Mancinin i cili eshte veteofruar per te marre postin e trajnerit.

Data 1 maj eshte vendosur ku Ancelotti do te ktheje nje pergjigje perfundimtare nese do te marre drejtimin e kombetares apo jo, njeriu qe insistoi aq shume per Carlon ishte serish nje tjeter ish milanist si Alessandro Costacurta i cili prej pak kohesh punon ne Federaten italiane te futbollit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu