Ambrosini: Milan kujdes minutat e para.

Ish futbollisti i Milanit, tashme opinionist ne Sky Sport, Massimo Ambrosini ben nje analize te ndeshjes Milan – Napoli. Ish kapiteni shton se Gattuso ka prekur cdo repart tek skuadra kuqezi por mungesat qe ka Milani do te ndihen shume.

”Gattuso ka dhene maximumin. Riktheu entuzjasmin ne skuader dhe tek tifozet. Zapata – Musacchio jane dy mbrojtes shume te mire por kujdes.. Sarri do kerkoj Napolit te jete agresiv qe ne minuten e pare per mos ti dhene mundesi te ambjentohen.Te dy nuk kane luajtur asnjeher bashke. Une do shtoja dhe Milik. Eshte sulmues zone i cili mund te godas ne cdo moment”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu