Ambrosini: “Kessie top player, por Milani nuk duhet të tërhiqet nga hunda! Ai duhet të kuptojë se…”

I intervistuar nga Gazzetta dello Sport, ish-futbollisti kuqezi Massimo Ambrosini foli për situatën e Kessie dhe faktin se rinovimi ende nuk ka ardhur. Ai u ndal te kerkesat e mesfushorit, qe edhe pse eshte nje top player, megjithate nuk mund te beje shantazh karshi kuqezinjve:

“Kessie është një lojtar i madh dhe merkato mëson se gjithnjë e më shumë lojtarë të mëdhenj zgjedhin të arrijnë fundin e kontratës së tyre për të pasur paga shumë më të mëdha diku tjetër.

Nuk e di sa mund të aspirojë të fitojë, ne hyjmë në një sferë private që nuk e di. Pyetja është: a ia vlen të heqësh dorë nga më shumë para për t’u martuar me një projekt?

Për mua përgjigja është po. Ai duhet të kuptojë dëshirat e tij reale, nëse dashuria për atë që bëjnë dhe ku e bëjnë është aspekti mbizotërues apo jo.

Një klub si Milani nuk duhet të terhiqet nga hunda nga askush. Thjesht duhet t’u bëje atyre ofertën më të mirë të mundshme, siç ndodhi për Donnarumma dhe Calhanoglu, por duke vendosur një kufi: Milanin duhet ta meritosh.

Kessie e bëri atë me paraqitje niveli, me udhëheqjen e tij, duke luajtur gjithmonë dhe kurrë duke u përmbajtur.

Shpresoj për të mirën e Milanit që Franck të jetë i kënaqur me ofertën dhe te qëndroje i bindur për zgjedhjen “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu