Ambrosini | “Ka dy faktorë nga këndvështrimi im që mund t’i bëjnë tifozët të ëndërrojnë”

Një Milan që me të vërtetë po i bën përshtypje të gjithëve atë që po shohim në fillim të sezonit. Ndikim shkatërrues në kampionatin e Serie A me gjashtë fitore nga shtatë ndeshje, ndërsa në Ligën e Kampionëve pati dy humbje por skuadra ka treguar se mund të garojë edhe në Evropë…

Massimo Ambrosini, kapiteni i Rossonerëve deri në vitin 2013 para mbërritjes së tij te Fiorentina, është gjithashtu i vetëdijshëm për këtë.

Massimo ka shënuar faqe të rëndësishme në historinë e Milanit, duke qenë i pranishëm si në vitin e fitores së Ligës së Kampionëve të fundit (2007) ashtu edhe të Skudetos së fundit (2011). Tani një kapitull i ri i karrierës së tij është duke u zhvilluar për të: ai është një nga drejtuesit më të rëndësishëm të DAZN.

Massimo Ambrosini u intervistua nga La Gazzetta dello Sport dhe fjalët e tij u raportuan në edicionin e sotëm të gazetës. Ja çfarë mendon ai për këtë Milan:

“Ekipi i Piolit është padyshim gati për të fituar Scudetton”.

Fjalë të rëndësishme dhe vendimtare nga ish -kuqezi, i cili vazhdon kështu:

“Ka dy faktorë nga këndvështrimi im që mund t’i bëjnë tifozët të ëndërrojnë. E para është se është një grup i vetëdijshëm për forcën e tij, e dyta është se lojtarët në fushë kanë gjithmonë më shumë se një zgjidhje tekniko-taktike.

Trajneri mund të zgjedhë metoda të reja të lojës në çdo ndeshje, prandaj për mendimin tim Milani është skuadra më e kompletuar në kampionatin e Serie A”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu