Alfredo Pedulla: Objektivi kuqezi refuzon rinovimin edhe këto ditë, por duhen 17 mln euro!

Boubakar Kamara ka qenë prej kohësh një objektiv transferimi i Milanit. Kartoni i mesfushorit francez është në pronësi të Marseille, një klub me të cilin ai u rrit në akademinë e të rinjve dhe me të cilin ka luajtur në ekipin e parë për pesë vjet, 128 ndeshje dhe 3 gola.

Sipas Alfredo Pedullà, lojtari këto ditë ka refuzuar një tjetër propozim rinovimi të kontratës, duke ushqyer kështu shpresat e kuqezinjve për të qenë në gjendje ta shohin atë të veshur me fanellën e Djallit.

Nuk do të kishte vetëm Milani në garë për talentin me origjinë senegaleze.

Në fakt, sipas asaj që raporton faqja angleze HITC, ekziston edhe Newcastle. Marseille, nga ana e saj, dëshiron të mbledhë rreth 17 milion euro nga shitja e tij.

Oferta e parë kuqezi prej gati 12 mln eurosh është refuzuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu