Alciato: ‘Ora bombe’ gati te shpertheje kunder Fair Play Financiar!

Gazetari Sky Sport Alciato ka folur rreth FPF dhe denimet e UEFA, derisa nuk do te kete nje vendim perfundimtar mbi kete ceshtje Fondi Elliot nuk mund te kete nje biznes-plan te qarte per vitet e ardhshme. FPF eshte nje problem per te dy klubet milaneze te cilet nuk mund te shpenzojne aq sa deshirojne por jo vetem milanezet por dhe shume skuadra te tjera.

Ne kete pike ka mberritur ‘bomba ore’ e cila mund te plase nga momenti ne moment, ashtu sic flitet ne boten e futbollit Man City por ndoshta dhe PSG do te marrin denime te renda nga mosrespektimi i FPF deri ne perjashtimin e tyre nga kompeticionet europiane dhe ne kete rast te dy klubet do ti drejtoheshin Gjykatave jo sportive. Do te krijohej nje rast i papare ndonjehere sepse nuk ka arsye pse nje klub nuk mund te shpenzoje parate e saj.

Fair Play Financiar mund te rishikohet? Po dicka duhet te ndodhe edhe pse asnje nuk e di se kur dhe se si mund te ndryshoje..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu