Albertini i thur elozhe Locatellit dhe rrit kështu pengjet e Milanit!

Manuel Locatelli është duke marrë skenën. Super te Sassuolo i Roberto De Zerbi, por tani është bërë një lojtar i rëndësishëm edhe për ekipin kombëtar.

Roberto Mancini e ka thirrur atë përsëri, dhe jo vetëm kaq: ai dha në fushë një përgjigje të rëndësishme. Në një kohë të shkurtër, ish-mesfushori i Milanit është shndërruar në një mesfushor të nivelit të lartë.

Paraqitje të qarta, aq sa Juventusi ka filluar të mendojë për një goditje të mundshme në të ardhmen. bardhezinjtë filluan një ndryshim brezash në verë: Manuel mund të ishte ai elementi i ri dhe italian për tu vendosur në qendër të projektit.

Këshillat e Andrea Pirlo do ta ndihmonin atë dhe jo pak të rritej edhe më shumë. Paratici mendon për këtë, por ndërkohë Sassuolo po e përkëdhel atë. Dhe në shtëpinë e Milanit disa keqardhje kanë filluar të shfaqen.

Demetrio Albertini, legjenda kuqezi njeh rritjen eksponenciale të Locatelli. Duke folur në FanPage.it, presidenti aktual i sektorit teknik FIGC – i cili sapo ka botuar një libër, “Unë do t’ju tregoj për Kampionët e Milanit” – kaloi fjalë të mira për mesfushorin.

“Një lojtar që është rritur shumë, i cili po më bën shumë përshtypje shumë, është Manuel Locatelli. Ai e ka shndërruar veten nga një mesfushor atipik dhe qendror në një mesfushor të fortë dhe cilësor.

Një mesfushor i lëvizjes i cili gjithashtu mund të luajë nga qendra, edhe nëse mesfusha tani është pak më dinamike sesa kur unë luaja. Locatelli është një lojtar modern që më pëlqen shumë”.

Fjalë të rëndësishme që vijnë nga një personalitet i shquar si Albertini, një nga mesfushorët më të mirë në historinë e futbollit italian.

Dhe kjo nuk bën gjë tjetër veçse rrit keqardhjen e Milanit. Kush mbase besoi pak në cilësitë e Locatelli.

Në një ambient si ai i Sassuolo ai ka gjetur një mënyrë për të dalë: tani ai po përjeton një moment besimi të madh dhe nuk humbet asnjë goditje. A duhet ta kishin pritur kuqezinjtë? Me nëse nuk ecet…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu