AKUZA E DREJTORIT TË MILAN TV: “Provokatori Maresca, ja si e nxehu Ibrahimovic. Ajo që dëgjova në stadium…!

“Në një artikull të botuar pas Parma-Milan u përpoqëm të rindërtojmë, me imazhet në dispozicion, episodin që çoi në dëbimin e Zlatan Ibrahimovic, i cili i ishte drejtuar arbitrit Maresca duke thënë “Më duket e çuditshme, apo jo?” . Kjo ishte e vetmja fjali e qartë dhe e kuptueshme…

Si zakonisht, në mbrëmjen e vonë Lega Serie A publikoi momentet kryesore të ndeshjes së kësaj pasdite në kanalin e saj në YouTube, dhe nga kjo video del një fjali tjetër që suedezi shqipton në adresën e drejtori i garës.

Zlatan, i cili padyshim ka debatuar me gjyqtarin për një kohë të gjatë, thotë dy herë: “Shko në shtëpi nëse nuk të pëlqen”.

Kalojnë disa sekonda, Maresca fishkëllen faull ndaj Calhanoglu, Ibra bërtet: “Më duket e çuditshme, apo jo?” dhe merr të kuqin!

Sidoqoftë, konsiderata që ne mendojmë se mund të bëjmë, edhe në dritën e këtij audio të re, është se “Shko në shtëpi nëse nuk të pëlqen” dhe “Më duket e çuditshme, apo jo?” nuk janë dy fjali për t’u dënuar me një dëbim, jo ​​në një ndeshje të Serisë A dhe jo në një ndeshje që deri në atë moment nuk kishte theksuar ndonjë nervozizëm të çfarëdoshëm.

Në çdo rast, Milani ka vendosur që ata të apelojnë, ne do të shohim në orët e ardhshme nëse Maresca nga Napoli do të tërhiqet ose do të vazhdojë të pretendojë se ai ishte ofenduar nga suedezi.

Sakaq, drejtori i Milan TV, Mauro Suma, ka shtuar edhe një tjetër detaj. “Arbitri Maresca ka bërë provokatorin dhe nuk është hera e parë.

Madje, dëgjova gjatë ndeshjes se Ibra i tha: pse më qesh në fytyrë? Nëse nuk ke dëshira të arbitrosh shko në shtëpi!”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu