“Ai kros nuk duhej nisur, ndeshjet mbarojnë 5 sekonda përpara… Po të jepej ajo penallti kundër dikujt”

Trajneri i Udineses, Luca Gotti, i intervistuar nga DAZN, foli në fund të Milan-Udinese, duke u përqëndruar veçanërisht në penalltinë në të 95-tën që i dha kuqezinjve barazimin…

“E përkëdhelëm fitoren. Epilogu është një nga ata që nuk të bëjnë të flesh. Të pësosh penallti në atë mënyrë pasi kishte përfunduar shtesa… Nëse do të ndodhte me skuadrat e tjera do të ishte fundi i botës, i ndodh Udineses dhe gjithçka është në rregull”.

“Ishte e qartë se po kalonim një fazë të vështirë mbrojtëse. Ardhja këtu në San Siro kundër këtij Milani të detyron të bësh një fazë të caktuar mbrojtëse. Ne e kishim përgatitur atë në mënyrë që të mos ishte vetëm një lojë mbrojtëse”.

Përsëri në penallti: “Ndeshjet përfundojnë 5 sekonda më herët, krosimi nuk duhet të kishte filluar në minutën 95:02. Sidoqoftë tani situata nuk ndryshon, është e kuptueshme që jam i inatosur ”.

Sidoqoftë, një rezultat i rëndësishëm: “Të gjitha pikat janë të rëndësishme, unë jam i vetëdijshëm për këtë. Ekipi nuk erdhi në Milano për udhëtim, nuk erdhëm me idenë për të bërë vetëm një përshtypje të mirë.

Është e lehtë të bësh një përshtypje të mirë, por vështirë të kthehesh në shtëpi me fitore. Sot deri në minutën e 95 kemi pasur tre pikë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu