Agnelli e thotë hapur: Juventusi, Milani dhe Interi tani janë aleatë! Në 10 vjet nuk kishte ndodhur…

Përpara pak kohësh, në selinë e Milanit, “Casa Milan”, pati një takim që ra në sy dhe bëri bujë. Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, u prezantua në shtëpinë kuqezi bashkë me presidentin e Interit, Steven Zhang.

Një bisedë në lidhje me fondet e huaja për të blerë të drejtat tv të Serie A. Sot, Andrea Agnelli, gjatë mbledhjes së aksionerëve, foli gjithashtu për marrëdhëniet me Milanin dhe Interin:

“Është hera e parë në dhjetë vjet që shoh raporte të mira dhe rreshtim interesash me Milanin dhe Interin që janë reale, jo vetëm sipërfaqësore, për ndarjen e strategjisë për krijimin e vlerës për Serinë A”.

“Nëse punojmë së bashku, rritja e sistemit është më e mundshme. Unë jam veçanërisht mirënjohës për Zhang, fondit Elliott dhe menaxhmentit që të dy kompanitë shprehin me Antonello dhe Gazidis, me të cilët unë kam një marrëdhënie të shkëlqyeshme që nga ditët e Arsenalit”.

“Nëse kombinojmë markat tona, bazën tonë të tifozëve dhe strategjinë tonë në shërbim të Serie A, rruga drejt rritjes mund të jetë më e suksesshme vetëm në planet e përgjithshme. Shpresoj që kjo ndarje idesh të vazhdojë por nuk kam dyshime”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu