Agjenti shqiptar takon Maldinin në Milano: “Propozon 4 emra, por vetëm 1 i intereson kuqezinjve”

Kohë merkatoje, kohë takimesh…

Dje rrodhi lajmi i një takimi në Milano midis menaxherëve të Milanit dhe një agjenti të njohur.

Fali Ramadani, i konsideruar si një nga menaxherët më të fuqishëm aktualisht në qarkullim për sa i përket zonës së Ballkanit, u takua me Paolo Maldinin në një hotel në Milano dhe në fshehtësi.

Thashethemet flisnin për një kontakt për t’i propozuar Milanit nënshkrimin e një prej klientëve të Ramadanit, anësori turk Cengiz Ünder, një futbollist në pronësi të Romës.

Sigurisht jo një emër i ri në fletoren kuqezi, duke qenë se në të kaluarën tashmë flitej për një interes në këtë drejtim.

Edicioni i sotëm i Tuttosport konfirmon dialogun midis Ramadani dhe Milan në lidhje me të ardhmen e Ünder.

Lojtari i datëlindjes 1997, i kthyer nga Leicester City, nuk është në planet e José Mourinho. Roma synon ta shesë atë për rreth 15 milion dhe kuqezinjtë mund të jenë të interesuar.

Ünder do të zëvendësonte Samu Castillejo, i destinuar të kthehej në Spanjë, në rolin e krahut të djathtë. Fjala e fundit do të shkojë për Stefano Pioli, i cili do të vlerësojë dobinë e vërtetë të futbollistit turk.

Gjithashtu mund të përfaqësojë një karrem për konfirmimin e bashkatdhetarit Hakan Calhanoglu, ende i pavendosur nëse do të rinovojë me Milanin apo të provojë rrugë të tjera.

Prandaj, Ünder mbetet një hipotezë për Milanin që do të vijë. Ndërsa mohimet e thata arrijnë, përsëri sipas Tuttosport, në lidhje me fjalimet e mundshme për dy klientë të tjerë të Ramadani dhe ekipit të tij.

Kishte zëra për interes të ri për mbrojtësit sllavë Nikola Milenkovic dhe Nikola Maksimovic. i pari, një lojtar i Fiorentina, ishte tashmë një objektiv i deklaruar i Milanit sezonin e kaluar, por kërkesat e larta të Fiorentina i dëbuan pretendentët larg.

E dyta, nga ana tjetër, shkon drejt skadimit me Napolin dhe do të jetë në gjendje të transferohet falas aty ku dëshiron.

Sidoqoftë, asnjëri prej tyre aktualisht nuk është një qëllim konkret i Milanit: menaxherët kuqezi ia kanë bërë të qartë Ramadanit se ata janë të mbuluar në mbrojtje dhe se e konsiderojnë blerjen e Fikayo Tomori si objektivin e tyre kryesor.

Një tjetër lojtar i Ramadanit është sulmuesi Luka Jovic, një ide e vjetër kuqezi për të përforcuar departamentin e sulmit. Por edhe në këtë front nuk ka fjalime apo hapa përpara, duke qenë se Milani tashmë po mbyll goditjen Giroud.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu