Agjenti Politano-Milan projekt i rendesishem me Rino Gattuso!

Davide Lippi agjent i shume lojtareve ka dhene sot nje interviste pas takimit me drejtues kuqezinj para finales se kupes:

Ju kemi pare te takoheni me drejtues te Milan, ka nje tratative per Politano?

  • Me keni pare sepse une jam menaxher dhe si perpara merkatos qe jemi erdha te flasim me Mirabelli apo dhe me Gattuso per gjera te ndryshme jo vetem per nje lojtar te caktuar..

Jo vetem per Politano?

  • Politano eshte nje lojtar i forte qe po ben mire tani te Sassuolo eshte normale te informohesh..por folem per disa tema si dhe per finalen..

Finalja nuk shkoi mire per Milan cfare ndodhi?

  • Teknikisht ka diference te madhe midis dy skuadrave dhe vlerat ne fund dalin ne pah, per 60 minuta Milan u mbrojt mire dhe mbylli te gjitha hapesirat me pas Juve nxjerr ne pah aftesite teknike dhe aty behet diferenca..

Me drejtues te Milanit kur folet cfare projekti kishin per merkaton?

  • Milan ka nje baze te forte nje trajner te mire dhe mund te behet nje pune shume e mire, por duhet durim nuk mund te fitosh brenda nje viti te kthehesh ne nivele te larta duhet kohe, me sa di une kane nje projekt dhe jane duke programuar te ardhmen..

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu