Agjenti i Simakan: “Milani eshte Milani dhe Maldini eshte Maldini…”

Perforcimi dhe rinovimi i skuadres eshte qellimi kryesor i Milanit kete merkato, pavaresisht se kush do te jete trajner ne stolin e kuqezinjve. Klubi po pergatitet per nje revolucion te ri ne te gjitha repartet kete vere. Per rolin e mbrojtesit qendror, kandidatura e Mohamed Simakan po kthehet protagoniste pas paraqitjeve te mira ne pjesen e pare te sezonit ne Ligue 1 me fanellen e Strasburgut.

Ne France u fol per nje oferte fillestare te bere nga Milani, (15 milione euro) dhe per te sqaruar me tej situaten Calciomercato kontaktoi agjentin e lojtarit.

“Ka shume klube te interesuara per Simakan qe nga merkatoja e janarit, si skuadra franceze, italiane, gjermane, angleze dhe spanjolle” – tha Badou Sambagué per Calciomercato.

Agjenti i Simakan: “Por Mohamed nuk e ka me nxitim. Ai e di kohen e duhur se kur duhet te beje nje hap para. Une nuk jam i sigurt per kushtet ne te cilat Strasburg eshte i gatshem ta shese ate sepse ata besojne shume tek ai dhe prandaj nuk do te jete e lehte t’i bindesh ata ta shesin.”

Ne cilen lige do te preferonte te luante?, Agjenti i Simakan: “Projekti eshte me i rendesishem se vendi, pra mund te jete ne Serie A, ne Bundeslige ose ne Premier League, por ​​ne e dime qe kur je nje mbrojtes qendror, Italia eshte nje nga shkollat ​​me te mira per futbollistet . Dhe pastaj Milani eshte Milani dhe Maldini eshte Maldini … Dy emra te medhenj”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu