Agjenti i lojtarit të Bundesliga troket në “Casa Milan”: okazion me 2 mln euro!

Këto ditë një ortak emrash ndez tregun e transferimeve të Milanit. Largimi i mundshëm i Samu Castillejo bëri që drejtuesit e Milanit të shikonin përreth për të zëvendësuar spanjollin.

Edicioni i sotëm i Tuttosport raporton se anësori spanjoll, i cili ka qenë me kuqezinjtë për tre vjet, ka admirues në Spanjë dhe për këtë arsye mund të kthehet në La Liga.

Në këtë drejtim, në skenën kuqezi qarkullojnë thashetheme se Maldini do të donte anësorin e Bayer Leverkusen, Demarai Gray si zëvendësuesin e tij.

Në fakt, javën e kaluar agjentët e futbollistit do të kishin vizituar Casa Milan. Emri i Grey ishte gjithashtu i lidhur fort me Romën për disa ditë.

Futbollisti ka tërhequr vëmendjen sepse përveç disa cilësive teknike, është edhe klauzola e përfundimit të kontratës së tij, mjaft e ulët për një me cilësitë e tij.

Kush është Demaray Grey

Grey lindi më 28 qershor 1996, u rrit te Birmingham dhe bëri emër te Leicester, një klub me të cilin luajti 133 ndeshje dhe shënoi 10 gola.

Dimrin e kaluar, anglezi u transferua te Bayer Leverkusen, por pa gjetur shumë fat dhe prandaj do të donte të largohej nga Gjermania tashmë për të provuar një aventurë të re.

Kostoja e kartonit nuk është problem. Kontrata e jashtme përfshin një klauzolë shumë të ulët: vetëm 2 milion euro.

Leicester City’s English midfielder Demarai Gray (R) celebrates scoring their second goal during the English Premier League football match between West Ham United and Leicester City at The London Stadium, in east London on December 28, 2019. (Photo by Ben STANSALL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or ‘live’ services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. / (Photo by BEN STANSALL/AFP via Getty Images)

Do të ishte një goditje e vërtetë për të siguruar Pioli me një tjetër anësor për 4-2-3-1.

Grey preferon më shumë krahun e majtë, që të kthehet me të djathtën e tij, por është ende një lojtar shumë fleksibël.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu