Agjenti i Hauge mbërrin në Milano! Takim me Maldini & Co. Skenari

Te Milani ka shumë lojtarë me një të ardhme të pasigurt, duke marrë parasysh se kush ka kontrata që skadojnë dhe kush është në huazim dhe i përkasin klubeve të tjera.

Por në mes është edhe rasti i Jens Petter Hauge…

Talenti i ri norvegjez pati një ndikim të madh në debutimin e tij me fanellëm kuqezi, por më pas rënia për shkak të faktit që ai e filloi sezonin më herët me Bodo / Glimt ndikoi jo pak edhe psikologjikisht te djaloshi.

Tani lojtari është fizikisht më mirë, por e ardhmja e tij është për tu shkruar.

Atta Aneke, agjenti i Hauge, mbërriti sot në Milano për të takuar Paolo Maldinin dhe Frederic Massara në mënyrë që të diskutojnë të ardhmen e futbollistit.

I intervistuar nga VG, ai konfirmoi thashethemet: “Kur shkoj të vizitoj Jens Petter, është e natyrshme që ka edhe një mundësi për të takuar klubin”.

Mes Aneke dhe Milan do të ketë një përballje të parë për të folur në lidhje me fatin e Hauge, edhe nëse një zgjedhje përfundimtare do të bëhet vetëm në fund të sezonit aktual.

Mungojnë ende disa ndeshje në kampionat dhe ish-talenti Bodo / Glimt mund të bindë klubin kuqezi dhe Stefano Pioli ta mbajnë atë dhe të mos e huazojnë…

Tashmë në janarin ofertat e tregut të transferimeve kishin arritur për huazimin e Hauge, por Milani i refuzoi të gjithë.

Do të jetë e nevojshme të shihet nëse në fund të sezonit skenari do të ndryshojë, nëse Maldini konsideron mundësinë e shitjes së përkohshme të lojtarit për ta lejuar atë të luajë më vazhdimisht.

Klubi ka investuar rreth 4-4.5 milion euro për të blerë anësorin skandinav, i cili duket se ka potencialin për të bërë gjëra të mëdha në nivele të mira.

Do t’i mbetet Milanit të vendosë nëse do ta konfirmojë atë në organikë apo të vlerësojë një shitje, e cila nuk ka gjasa të jetë përfundimtare, por vetëm me formulën e huasë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu