Agjenti i Dalot paralajmëron Milanin të mos nxitohet mbi potencialin! “E ardhmja e lojtarit…”

Performanca e Diogo Dalot këtë sezon ka qenë mjaft e përzier. Mbrojtësi i djathtë portugez alternoi disa paraqitje të mira me disa të këqija. Në përgjithësi nuk ka bindur…

Milani në fund të sezonit do të duhet të vendosë nëse do të përpiqet ta mbajë atë ose ta kthejë te Manchester United, siç është rënë dakord.

Në fakt, ish-lojtari i Porto arriti te kuqezinjtë me formulën e huazimit të thatë dhe nuk ka të drejtën e blerjes si me Tomori.

Për blerjen eventuale të kartonit, kërkohet një negociatë e veçantë që mbase Paolo Maldini dhe Frederic Massara nuk do ta bëjnë.

Carlos Goncalves, agjenti i Dalot, foli për Calcioomercato.com për vitin e kaluar deri më tani në Milano nga klienti i tij:

“Sezoni pozitiv, sepse ai luajti dhe luan rregullisht. Ishte ajo që donim. Ende nuk e keni parë potencialin e tij të plotë. Sa më shumë që luan, aq më shumë ndihet i sigurt dhe ka shansin të përmirësohet”.

Agjenti i lojtarit gjithashtu shpjegoi atë që e shtyu atë të pranonte propozimin e Milanit: “Projekti që iu prezantua atij nga një klub me një histori të madhe e bindi pasi donte të përqendrohej te lojtarët e rinj me synimin për ta bërë Milanin të kthehej i madh dhe të fitonte. Biseda që ai bëri me Massara, Maldini dhe Pioli ishte e rëndësishme. Ai me entuziazëm e pranoi mundësinë dhe sfidën”.

“Vendimet për të ardhmen do të merren në kohën e duhur. Diogo është përqendruar në qëllimet e menjëhershme të Milanit. Cilido qoftë vendimi që merret, ai do të vazhdojë të luajë për një klub të madh evropian.

A dëshiron ta mbajë Milani? Me kohë do të bëjmë këtë bisedë. Nuk ka nevojë të përshpejtohet. Napoli? Unë nuk ushqej spekulime”.

Me pak fjalë, e ardhmja e ekipit në pronësi të Manchester United do të përcaktohet. Kontrata me Djajtë e Kuq skadon në qershor 2023 dhe sigurisht sezonin e ardhshëm ish-Porto dëshiron të luajë në një ekip që i jep hapësirë…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu