Afron rikthimi te Suedia, trajneri zbulon se kur do të vendosë mbi Zlatan Ibrahimovic!

Për javë të tëra në Suedi, gazetat ose faqet e ndryshme të internetit kanë qenë të bindur për një kthim të shkëlqyeshëm të Zlatan Ibrahimovic në ekipin kombëtar.

Ibra i dha lamtumirën skuadrës skandinave në fund të EURO 2016, duke pranuar se ai tani ishte në moshë të avancuar dhe vendosi të lërë vend për lojtarët e rinj suedezë.

Por kohët e fundit, me “rininë” e dytë që po kalon me fanellën e Milanit, Ibrahimoviç duket se po konsideron një kthim, veçanërisht në funksion të kampionatit evropian verën e ardhshme.

Trajneri Janne Andersson u thirr për të folur në lidhje me grumbullimin e mundshëm.

Trajneri nga Suedia iu përgjigj pyetjeve të portalit Aftonbladet, i cili padyshim donte të dinte mbi Ibrahimovic: “Tani për tani nuk komentoj. Siç ndodh shpesh, ka pasur spekulime dhe thashetheme rreth skuadrës, por ka ende ditë. Së shpejti do të dini gjithçka, madje edhe për Ibrahimovic ”.

Marrëdhënia midis Andersson dhe Ibrahimovic, fillimisht jo shumë e lumtur, duket se ka rikompozuar siç zbulon vetë trajneri:

“Ne kemi biseduar shpesh me njëri-tjetrin që kur Ibra foli përsëri për ekipin kombëtar. Tani kam një mijë gjëra në mendje, duhet të kuptoj se çfarë zgjedhjesh të bëj pasi kemi shumë dëmtime. Të martën unë do të vendos dhe do të shohim nëse Ibra do të jetë atje”.

Suedia do të fillojë udhëtimin e tyre drejt Kupës së Botës 2022 në fund të marsit, duke u përballur me ndeshjet e para të raundit kualifikues.

Verdheblutë do të sfidojë fillimisht Gjeorgjinë dhe më pas Kosovën. Më pas do të organizohet një miqësore kundër Estonisë.

Sidoqoftë, vitrina EURO 2021 magjeps Ibrahimovic, i cili e di se po përjeton periudhat e fundit të shkëlqimit të futbollit në një nivel ndërkombëtar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu