Afron akordi? Agjenti ndodhet në Milano sot!

Këto janë orë shumë të nxehta për merkaton e Milanit që megjithatë ende nuk ka qershinë mbi tortë që prisnin tifozët gjatë gjithë verës, edhe pse drejtuesit janë munduar që të fuqizojnë ekipin.

Kanë mbetur më pak tre ditë nga mbyllja e merkatos.  Drejtuesit kuqezi gjithashtu kanë mbyllur për Bakayoko, që ashtu si Pellegri mund të debutojë ndoshta kur të rikthehet kampionati dhe ndeshjet.

Por, duke ditur se luhen tre kompeticione, duhen sa më shumë alternativa për trajnerin Pioli.

Qëllimi i ditëve të fundit është edhe largimi i atyre lojtarëve që nuk përfshihen në tabelën taktike e teknike të trajnerit si Conti dhe Castillejo, por sidomos fuqizimi i repartit të avancuar në 30 metrat e fundit, duke parë një fantasist dhe sulmues krahu.

Një nga profilet më të nxehta në këto orë është ai i Jezusit Corona. Megjithë vështirësinë e operacionit dhe distancën midis ofertës dhe kërkesës, palët mund të afrohen pasi dëshira e lojtarit dhe agjentit të tij është transferimi kuqezi.

Sipas raporteve nga gazetari Nicolò Schira, agjenti i meksikanit ndodhet në hotelin Principe di Savoia në Milano duke pritur përditësime.

Schira konfirmon se ka një marrëveshje maksimale mes lojtarit dhe Milanit për një periudhë katërvjeçare, por rreth 5 milionë euro janë diferenca momentale me Porto.

Djalli do të duhet të kapërcejë këtë hendek, duke i kushtuar vëmendje edhe konkurrencës. Në fakt, ekziston edhe Sevilla si destinacion i mundshëm dhe tashmë ka paraqitur edhe një ofertë.

Orët e ardhshme sigurisht që do të jenë vendimtare, në një kuptim ose në një tjetër, për rezultatin e negociatave.

Corona nuk është objektivi i vetëm i kuqezinjve.

Maldini gjithashtu shtyn për Faivre të Brest dhe nuk përjashtohet që dy përforcime mund të arrijnë edhe për Stefano Piolin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu