“Adios” Castillejo? Milani vendos çmimin për merkaton e janarit. Dy pretendente gati…

Samu Castillejo ka humbur pozicionin e tij titullar dhe mund të paketojë bagazhet në janar. Anësori sulmues u tejkalua nga Alexis Saelemaekers dhe duke parë rritjen e Braim Diaz dhe Hauge rrezikon që ai të luajë edhe më pak.

Fillimi i sezonit për ish-sulmuesin e Villarreal nuk ishte saktësisht më i mira, edhe për shkak të një gjendje të pasigurt fizike.

Për Milanin sigurisht që nuk është i pashitshëm dhe nëse një ofertë prej 15 milion eurosh do të mbërrinte në janar nuk do ta kthente mbrapsht.

Castillejo është veçanërisht i popullarizuar në Spanjë, me Atletico Madrid dhe Sevilla të gatshëm të provojnë.

Ditët e fundit është folur për një ulje të mundshme në Andaluzi, në huazim me të drejtën e blerjes. E njëjta formulë e përdorur një vit më parë për Suso.

Ndërkohë, Alexis Saelemaekers ka vjedhur shfaqjen dhe vendin në fushë.

Belgu është themelor në idetë e Piolit. Ish-futbollisti i Anderlecht, në sajë të performancave të tij, kishte fituar thirrjen për ekipin kombëtar, e cila, megjithatë, duhej të anulohej për shkak të problemeve muskulore.

Tani ai është gati të ndihmojë ekipin kundër Napolit. Saelemaekers po rritet dhe Milan gëzohet për një marrëveshje me të vërtetë pozitive në tregun e transferimeve.

Saelemaekers në fakt ka mbërritur vetëm për 7 milion euro dhe sot vlera e saj me siguri është trefishuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu