Adani i dashuruar pas Stefano Piolit: “Çfarë niveli ka arritur ai njeri, sot e përkufizoj si…”

Duke folur për suksesin e Milanit në Spezia, opinionisti i njohur dhe ish-futbollisti Lele Adani lartëson punën e Stefano Pioli, që sipas tij është pikërisht njeriu i rilindjes së kuqezinjve…

“Pioli është një nga trajnerët më të mirë italianë për momentin, ai është në nivelin e më të mirëve.

Photo LaPresse – Spada May 23 , 2021 Bergamo Italy Soccer A.C. Milan- Season 2020-2021 – Serie A Atalanta vs Milan In the pic: Stefano Pioli PUBLICATIONxNOTxINxITAxFRAxCHN Copyright: xSpada/LaPressex

Nuk ka trajner superior sipas meje në këtë moment. Ai nuk e kufizon ambicien e tij, përulësinë e tij dhe për të hapur horizontin. Ai është vërtet komod atje dhe kjo i lejon, në një proces rritjeje që prek të gjitha detajet, të fitojë dhe të marrë kënaqësi përtej faktit se si shënohen golat.

Daniel Maldini është një lojtar i fortë, por ai nuk e ka atë lloj goli, pra me kokë! Dinastia Maldini bëhet e pavdekshme, kjo ndodh te Milani i Piolit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu