AC Milan i përket Elliott: dokumentacioni që nuk lë dyshim dhe shuan dyshimet!

Milan dhe Inter vazhdojnë t’i përkushtohen projektit për ndërtimin e stadiumit të ri. Siç raportohet nga Corriere della Sera, të dy klubet – dje – paraqitën dokumente të reja në komunë.

Dokumente që do të vërtetonin, edhe një herë, se fondi Elliott është pronari aktual i klubit kuqezi.

Administrata u kishte kërkuar shprehimisht dy kompanive dokumentacionin që vërtetonte pronësinë efektive të aksioneve të kompanive propozuese.

Të gjitha thashethemet e ditëve të fundit që kishin vënë në pikëpyetje fondin si pronari i vërtetë i Milanit janë zhdukur përfundimisht.

Programi Reporti u përpoq të hidhte hije dyshime duke përdorur dy këshilltarë napoletanë, mes tyre D’Avanza, por duket se hetimi ishte më shumë për të përhapur panik dhe asgjë më tepër.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu