Abate dhe Montolivo drejt lamtumires?

Milan mund te humbase dy senatoret e saj per sezonin e ardhshem pas kaq shume vitesh.

Drejtuesit e Werder Brehmen jane ne Itali dhe po negociojne me lojtarin Ricardo Montolivo dhe me drejtues te Milan, pasi mesfushori tyre Delaney eshte drejt Dortmund dhe Montolivo eshte lojtari ideal per ta zevendesuar ate.

Po ashtu dhe Abate ku kontrata e tij skadon ne 2019 eshte midis Premier League ku Wolverhampton eshte ne kerkim te mbrojtesit kuqezi dhe te MLS ligen Amerikane ku eshte dhe miku i tij Ibrahimovic.

Pas shume vitesh Milan mund te humbase dy nga lojtaret senatore te skuadres kuqezi megjithate mbetet gjithcka per tu pare pas dates 19 qershor atehere kur Milan do te mesoje fatin e saj me vendimin e Uefa!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu