A do të rihapen stadiumet në Serie A? Kryeministri i Italisë merr vendimin!

“Rihapja e stadiumeve është e papërshtatshme, pasi në ato vende tubimi është i pashmangshëm”.

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, në intervistën e dhënë për “Il Fatto Quotidiano” përjashtoi mundësinë e rihapjes së dyerve të stadiumeve për tifozët me fillimin e sezonit të ri.

“Qeveria – tha Conte – nuk ka hapur kurrë diskoteka, ndryshe nga sa është thënë. Pastaj rajonet i kanë rihapur ato. Në stadium grumbullimi është i pashmangshëm, brenda, por edhe gjatë hyrjes dhe daljes: më duket e papërshtatshme hapja”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu