A BOLA – Barcelona përgatit ofertën për Dalot! Milani ende nuk ka vendosur

Diogo Dalot dhe Milani, një histori që ende mbetet e përkohshme për nga fakti se portugezi është në pronësi të Manchester United.

Mbrojtësi ka një kontratë të firmosur deri në vitin 2023 me Old Trafford, por ende përfaqëson një perspektivë të mirë, dhe Milani, bazuar në mënyrën se si do të përfundojë sezoni, po mendon nëse do të blejë kartonin e tij nga Manchester përfundimisht.

Por lajmet e fundit thonë se ekziston një pretendues tjetër për mbrojtësin portugez: një evropian i madh me respekt absolut.

Sipas gazetës portugeze A Bola, Barcelona lëviz për të marrë informacion mbi Diogo Dalot. Blaugrana e ka ndjekur portugezin për dy vjet, që nga transferimi i tij nga Porto te Manchester United.

Një ofertë ekonomike për Diogo Dalot është përcaktuar madje nga klubi blaugrana; një shumë e barabartë me 11 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu