9 vite më parë fitoi titullin e fundit të Milanit! Sot firmos në Arabi Saudite…

Shumë ish-futbollistë të Milanit dikur sot ose kanë lënë futbollin, ose luajnë në kampionate të panjohura…

Koha ka ecur, edhe për ata që dikur konsideroheshin talente, si rasti i gjermanit Alexander Merkel, që u mor nga të rinjtë e Stuttgart në Gjermani dhe luajti vetëm 7 ndeshje me kuqezinjtë, edhe me Robinho dhe Ibrahimovic, duke shënuar vetëm 1 gol!

Natyrisht, sot Merkel është 28 vjeç dhe ka firmosur në Arabinë Saudite me Al-Faisaly Harmah.

Pasi fitoi titullin me kuqezinjtë, jo si protagonist natyrisht, biondi gjerman do të niste një sërë transferimesh, nga Genoa te Udinese, Pisa, Watford, Grasshoper, Bochum, Admira dhe Herakles!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu