4 gola deri tani, Diaz ende nuk kënaqet me veten dhe pastaj zbulon emocionet e korit: “Më kujton legjendën…”

Me golin e realizuar kundër Spezia, Brahim Diaz arriti kështu golin e tij të katërt të sezonit: tre gola u shënuan në Serie A, ndërsa një në humbjen e Anfield në Ligën e Kampionëve.

Duke folur pas ndeshjes Spezia-Milan, Brahim Diaz per mikrofonat e Dazn komentoi golin, paraqitjen dhe me shume.

“Është gjithmonë një lojë e komplikuar këtu sepse ata luajnë mirë në stadiumin e tyre. Ne luftuam dhe luajtëm mirë me topin. Unë jam shumë i lumtur për të gjithë”

Rreth gjendjes së tij të formës.

“Ndihem mirë dhe kam besim në veten time dhe në të gjithë ekipin, kjo është e rëndësishme. Gjëja e rëndësishme është të bëjmë gjithçka për ekipin. Unë mund të shënoj edhe më shumë gola”

Mbi rritjen e tij dhe atë të Tonali.

“Ne jemi lojtarë të talentuar, por i gjithë ekipi ka cilësi dhe talent. Unë nuk po flas konkretisht, por ne jemi të fortë.”

Fanela me numrin 10 dhe korin i dedikuar nga tifozet.

“Më pëlqen të marr përgjegjësinë. Kam mësuar refrenin sepse i përket një legjende si Kaka. Mbështetja nga fansat është e jashtëzakonshme”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu