E FUNDIT: Milani kërkon ndihmë, Juventusi përgjigjet!

Ajo që ndodhi në stadiumin Allianz te Juventus para fillimit të ndeshjes është për të ardhur keq.

Një tifoz i Juventusit vuri në shënjestër Mike Maignan, i përfshirë në nxehjen para ndeshjes, duke iu drejtuar atij me fyerje raciste dhe duke u përzier me disa shprehje blasfemuese.

Për të dëshmuar episodin e pakëndshëm, një video u përhap shpejt në rrjetet e ndryshme sociale.

Soccer: Serie A Juventus-Milan

Sipas lajmeve të fundit të mësuara nga MilanNews, Milani, sapo u bë i vetëdijshëm për atë që kishte ndodhur, u kujdes menjëherë të kontaktonte Juventusin për të gjetur masat e duhura për t’u zbatuar.

Klubi i Juventusit u ka komunikuar Rossonerëve se tashmë ka filluar procedurat e hetimit për të identifikuar përgjegjësit. Shpresohet që këto subjekte të identifikohen sa më shpejt të jetë e mundur dhe të ndëshkohen me masat e duhura.

Videoja në mediat sociale mund të jetë një test vendimtar për të qenë në gjendje të identifikojë përgjegjësit…!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu