24 vite më parë Milani fitonte Champions ndaj Steaua

24 maji i 1989 ishte viti kur Milani fitonte Kupën e Kampionëve duke mundur rëndë, me rezultatin 4-0 Steauan a Bukureshtit. Një arritje e jashtëzakonshme e një skuadre yjesh.

Një skuadër yjesh e drejtuar nga Arrigo Sachi. Në Camp Nou nuk kishte histori dhe thuajse 90 mijë tifozët kuqezi në Barcelonë do të cmendeshin nga gëzimi.

Që në 45′ Milani fitonte 3-0 në fushë, falë dopietës së Gulit dhe golit të Van Basten. Ishte kjo Kupa e 3 e Kampionëve për Milanin e Berlusconi-t.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu