“Do të qëndrojë, nuk është pjekur ende!” Trajneri francez “ngrin” Milanin

Duke folur në një konferencë për shtyp para ndeshjes kundër Strasburgut, trajneri i Saint-Etienne Claude Puel mbylli derën për një transferim të mundshëm të Ëesley Fofana.

Mbrojtësi francez ishte kërkuar edhe nga Milani. Këto janë fjalët e tij sot: “Ëesley po mëson, i duhet ende kohë për t’u pjekur. Ai sigurisht ka përparuar shumë, por rruga është e gjatë.

Wesley Fofana: talento francese classe 2000 - World Football Scouting

Tani është në klubin e duhur për të vazhduar rrugën e tij në qetësi totale. Është 19 vjeç dhe vetëm 17 ndeshje ka luajtur dhe kjo eksperiencë është e vogël mbi shpatullat e tij! Do të qëndrojë këtu për të vazhduar procesin e pjekurisë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu