12 gola në 24 ndeshje dhe vetëm 18 vjeç! “Xhevahiri” i MLS po çmend Milanin: Maldini ka nisur negociatat

Milani vazhdon të mendojë për të ardhmen dhe për këtë arsye të identifikojë profilet më të përshtatshme për të përforcuar një skuadër tashmë konkurruese.

Dihet mirë se grupi i Stefano Piolit mund të numërojë disa të rinj shumë premtues në radhët e tij. Investimet e qëndrueshme në profile të reja dhe të talentuara janë paguar plotësisht për projektin e klubit. Dhe në të ardhmen e afërt, Milani synon të vazhdojë të ndjekë këtë rrugë…

Duke pasur parasysh tregun dimëror, tashmë ka disa perspektiva të synuara nga Maldini dhe Massara. Qëllimi kryesor është gjetja e lojtarëve të rinj me potencial të shkëlqyeshëm për të lulëzuar dhe rritur në mjedisin kuqezi.

Pak si ajo që ndodhi me Theo Hernandez, Rafael Leao, Brahim Diaz, Alexis Saelemakers …

Nuk ka rëndësi nëse po flasim për lojtarë që kushtojnë pak dhe nuk njihen, e rëndësishme është që ata të kenë cilësi dhe të jenë funksionalë në teknikë kushtet për projektin Milan.

Për sulmin, duket se Maldini dhe Massara kanë identifikuar një talent shumë të ri nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Një sulmues i parë i pastër, i cili tashmë ka një ndjenjë të mirë me golin.

Ai luan në MLS dhe po tërheq vëmendjen e disa klubeve evropiane. Milani tashmë ka bërë disa sondazhe për të.

Gazetarët e CalcioMercato.com raportuan një lajm shumë domethënës: Milani është në gjurmët e Ricardo Pepi, një 18-vjeçar i FC Dallas. Ne po flasim për një sulmues të racës së pastër, edhe nëse është ende shumë i ri; ai e njeh shumë mirë portën e kundërshtarit dhe ka një ndjenjë të mirë me golin.

Ricardo Pepi është një amerikan me prejardhje meksikane i cili u rrit në Akademinë Dallas dhe më pas kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij ende të shkurtër në huazim mes North Texas SC dhe FC Dallas.

Ai aktualisht është një lojtar për FC Dallas, një ekip me të cilin e ka treguar veten gjerësisht duke demonstruar cilësitë e tij.

Në MLS e sezonit 2021 ai shënoi 12 gola dhe 2 asistime në 24 paraqitje të vulosura.

Me pak fjalë, numrat që thonë shumë për potencialin e tij. Siç thamë, Milani tashmë ka dalë përpara duke kërkuar informacion nga FC Dallas.

Për momentin, vlerësimi i bërë nga klubi amerikan i lojtarit konsiderohet i lartë nga klubi Rossoneri.

Për më tepër, nuk mungon konkurrenca. Përparime të mëtejshme kanë ardhur tek Ricardo Pepi nga Anglia dhe Gjermania. Për të kuptuar sesi Milan do të lëvizë në treg në muajt e ardhshëm…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu